ОЮУТНЫ ЗӨВЛӨЛ

ОЮУТНЫ ЗӨВЛӨЛИЙН ЗОРИЛГО, ЗОРИЛТ
Оюутны зөвлөлийн эрхэм зорилго нь зөв хандлагыг эрхэмлэн сургуулийнхаа нэр хүндийг өндөрт өргөж, оюутны эрх ашиг, эв нэгдэл, хүсэл эрмэлзэл, үнэт зүйлийг  хамгаалан дээдэлж тэдний сурч боловсрох, өөрийгөө хөгжүүлэх, нийгэмшиж төлөвшихөд тусалж аливаа үйл ажиллагаанд нийт оюутнуудыг татан оролцуулж оюутнуудын дуу хоолой болон ажиллана.

ОЮУТНЫ ЗӨВЛӨЛИЙН ҮЙЛ АЖИЛЛАГААНЫ ЧИГЛЭЛ

Оюутны зөвлөлийн үйл ажиллагааны үндсэн чиглэл нь дараахь хэлбэртэй байна. Үүнд:

  • Оюутны сургалт, эрдэм шинжилгээ судалгааны ажлыг зохион байгуулах, түүнийг амжилттай болгоход туслах зорилгоор оюутнуудыг татан оролцуулах
  • Оюутны биеийн тамир, спорт, урлаг соёл хүмүүжлийн ажлыг зохион байгуулах, чөлөөт цагийг үр ашигтай өнгөрүүлэх, сургууль, анги танхимаа тохижуулах
  • Оюутантай холбоотой мэдээ, мэдээллийг тэдэнд цаг алдалгүй хүргэх, мэдээллийн оновчтой арга хэлбэрийг бий болгож сургуулийн захиргаа, тэнхмүүдийн ажилтай оюутны байгууллагын ажлыг сайтар холбож өгөх
  • Оюутны зөвлөлийн ажлын хэтийн болон хичээлийн жилийн төлөвлөгөөг цаг тухайд нь боловсруулж, сургуулийн хөгжил, байнгын ажиллагааг дэмжих, өөрийн байгууллагын ажиллах баталгааг хангах, эдийн засаг, санхүүгийн боломжийг дээшлүүлэх, нийгэмд өрсөлдөх чадавхийг бэхжүүлэх

 

 

 

ОЮУТНЫ ЗӨВЛӨЛИЙН ҮЙЛ АЖИЛЛАГААНЫ ҮНДСЭН ЗАРЧИМ

  • Тэгш шударга хандана

Оюутны зөвлөл нь тэгш, шударга байж, хувийн ашиг сонирхол, үзэл бодлоор бусадтай хандахгүй байх.

  • Үлгэр дуурайлал байна

Суралцагч бүр хийж буй үйлдэл, мэргэжлийн мэдлэг, ур чадвар, сургалт болон сургалтаас бусад үйл явцад хандах хандлага, ёс суртахуун, биеэ авч явах байдлаараа үргэлж бусдад үлгэр жишээ байна.

  • Нийт оюутнуудыг ялгаварлан гадуурхахгүй байна.
  • Аливаа асуудал, мэтгэлцээнийг хүндлэлээр шийднэ.
  • Санал шүүмжлэлийг бодит байдлаар хүлээн авч өөрчлөгдөнө.
  • Асуудлыг олон талаас нь хэлэлцэж олонхийн саналд үндэслэн шийдвэр гаргана.
  • Зорилгоо мэддэг, тэмүүлэлтэй, өөрийн мэддэг чаддаг зүйлээ бусдадаа хуваалцдаг байна.
  • Нийгэмд, бусдын төлөө гэсэн сэтгэлтэй байна.
  • Өөрийн хийж буй зүйлдээ чин сэтгэлээсээ хандана.
  • Сахилга батыг эрхэмлэнэ.
  • Өөрийн хариуцлагыг бусдад үүрүүлэхгүй байна.
  • Хууль ёс, дүрэм журмыг дээдлэгч байна.

Оюутны зөвлөлийн үйл ажиллагааны үндсэн чиглэл нь дараахь хэлбэртэй байна. Үүнд:

  • Оюутны сургалт, эрдэм шинжилгээ судалгааны ажлыг зохион байгуулах, түүнийг амжилттай болгоход туслах зорилгоор оюутнуудыг татан оролцуулах
  • Оюутны биеийн тамир, спорт, урлаг соёл хүмүүжлийн ажлыг зохион байгуулах, чөлөөт цагийг үр ашигтай өнгөрүүлэх, сургууль, анги танхимаа тохижуулах
  • Оюутантай холбоотой мэдээ, мэдээллийг тэдэнд цаг алдалгүй хүргэх, мэдээллийн оновчтой арга хэлбэрийг бий болгож сургуулийн захиргаа, тэнхмүүдийн ажилтай оюутны байгууллагын ажлыг сайтар холбож өгөх
  • Оюутны зөвлөлийн ажлын хэтийн болон хичээлийн жилийн төлөвлөгөөг цаг тухайд нь боловсруулж, сургуулийн хөгжил, байнгын ажиллагааг дэмжих, өөрийн байгууллагын ажиллах баталгааг хангах, эдийн засаг, санхүүгийн боломжийг дээшлүүлэх, нийгэмд өрсөлдөх чадавхийг бэхжүүлэх

ОЮУТНЫ ЗӨВЛӨЛИЙН БҮРЭЛДЭХҮҮН

Овог, нэр

Албан тушаал

Холбоо барих

И–мэйл хаяг

1

Л.Нямдулам

Чиглүүлэгч багш

99953598

Lkhagwadorj.nyamdulam@yahoo.com

2

Б. Бодьрагчаа

Тэргүүн

89420502

Bodiragchaa@mhrmu.mn

3

Ч. Өнөрцэцэг

Дэд тэргүүн

96800306

unurtsetseg@mhrmu.mn

4

Ц. Азжаргал

Гишүүн

88653505

Azjargal@mhrmu.mn

5

Г. Алтаншагай

Гишүүн

99470716

Altanshagai@mhrmu.mn

6

О. Дашпэлжээ

Гишүүн

86120907

Dashpeljee@mhrmu.mn

7

С. Ганзориг

Гишүүн

89510533

Ganzorig@mhrmu.mn

8

Г. Хишигбуян

Гишүүн

86852232

Khishigbuyan@mhrmu.mn

9

Ч. Эрдэнэчулуун

Гишүүн

99949654

Erdenechuluun@mhrmu.mn

10

Ж. Ануу

Гишүүн

90557778

Anuu@mhrmu.mn

11

Г. Гэрэлтуяа

Гишүүн

89230218

Gereltuya@mhrmu.mn

12

Э. Батцэцэг

Гишүүн

86772442

Battsetseg@mhrmu.mn

13

М.Номин-Эрдэнэ

Гишүүн

98987944

NominErdene@mhrmu.mn

14

Д. Энхзул

Гишүүн

89173458

Enhzul@mhrmu.mn

15

М. Тэмүүлэн

Гишүүн

85496364

Temvvlen@mhrmu.mn